Launch Hindíboek: Súrínám kí Caynit Racnáyen
Op maandagavond, 26 mei 2025, heeft mw. Sharmila Ramratan de presentatie van haar tweede Hindíboek सूरीनाम की चयनित रचनाएँ, Súrínám kí Caynit Racnáyen , Geselecteerde Werken van Suriname gehouden in het Swami Vivekananda Cultural Centre. Het boek is deel geworden van een diaspora literatuurreeks in Bhárat.

Er waren toespraken van de directeur van SVCC, dr. Somveer Arya, de chargé d’affaires van de Indiase Ambassade, Prem Selwal, de directeur van de Rabindranath Tagore Antarráshtríya Hindí Kendra, Dr. Jawahar Karnavat, en de voorzitter van Suriname Hindi Parishad, Satjanand Pramsoekh. Allen prezen mw. Sharmila voor haar moed om een boek in het Hindí te laten drukken en zeiden dat meerdere mensen dit ook moeten doen. Het boek is volledig in het Hindí en is in Bhárat gedrukt. Het is een verzameling van kavitá’s en stukken van andere schrijvers, een beschrijving over Rámlílá-opvoering, over Stg. Organisatie Hindoe Media Suriname, Stg. Suriname Hindi Parishad, Yuvádal e.a.
Mw. Sharmila heeft aan het eind van de avond een aantal personen haar boek aangeboden. Daarna kon men genieten van een drankje en hapjes.
OHM